يکشنبه, 11 خرداد 1399
عنوان گروه خبري / خبرهای شهرداری . خبرهای شورای اسلامی شهر .
  • ساعت : ۹:۱۵:۲۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ 
روند اخذ مجوز ارتقاء درجه شهرداری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر دولت آباد (20 خرداد 98)
ارتقاء درجه شهرداری زمینه رشد و توسعه و ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان از جمله توسعه عمرانی و تخصیص مزایای استانی و کشوری را فراهم خواهد آورد.

آقای ناصر معینی سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد درباره روند اخذ مجوز ارتقاء درجه شهرداری دولت آباد و مراحل که برای نیل به این هدف طی شد توضیحاتی ارایه دادند :

آخرین درجه شهرداری مربوط به سال ۱۳۸۳ بوده که بعد از آن به خاطر عدم حصول به سه مولفه زیر در دوره های گذشته موفق به ارتقاء درجه نشده بودند:

۱-  عدم درآمد مستمر و عدم وصول بودجه در سه سال آخر منتهی به درخواست ارتقاء

۲-جمعیت شهر

۳- موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری

در دوره پنجم شورای اسلامی شهر دولت آباد و با ورود مهندس حجتی به عنوان شهردار در دیماه ۹۷ شروع فرآیند ارتقاء درجه شهرداری از ۷ به ۸ در دستور کار شهردار و کارشناسان شهرداری دولت آباد قرار گرفت.
اما برای این مهم دو چالش بزرگ پیش روی ما قرار داشت:

چالش اول: عدم نرخ رشد جمعیت دولت آباد بود که با پیگیری های مجدانه شهردار محترم ، کادر اجرایی شهرداری و هماهنگی های لازم در استانداری توسط مدیر محترم امور شهری و شوراهای اسلامی جناب آقای دکتر ذاکری و همچنین همکاری های مدیریت محترم سازمان برنامه و بودجه مشکل جمعیت شهر دولت آباد برطرف گردید

چالش دوم: در آذر ماه حدود ۱۴ میلیارد از بودجه شهرداری و در فاصله ۳ ماه باقیمانده تا پایان سال ۹۷ هنوز وصول نگردیده بود(این بدین معنا بود که در ۹ ماه اول سال ۹۷ تقریبا نصف بودجه بیشتر محقق نگردیده بود) که با درایت مهندس حجتی و همکاری های مسئول امور مالی وقت و همچنین تشکیل جلسات مستمر و فوق العاده شورای اسلامی و تصویب هرچه سریعتر لوایح شهرداری و افزایش میزان درآمدی شهرداری برطرف و بودجه شهرداری به سقف ۳۳ میلیارد رسید و این چالش نیز برطرف شد.

در اردیبهشت ماه سال جاری تفریغ بودجه شهرداری با مبلغ ۳۳۵۸۶۰۲۹۵۰۰۰ ریال توسط شهرداری دولت آباد به شورای اسلامی شهر ارسال و توسط شورا تصویب گردید.
پس از تایید فرمانداری به سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور ارسال گردید و به دنبال آن با پیگیری های مستمر شهردار ، شورای اسلامی و همچنین مسئول امور اداری شهرداری دولت آباد سرانجام پس از حدود ۱۵ سال و در تاریخ ۱۸ خرداد ۹۷ مجوز ارتقاء درجه شهرداری دولت آباد از ۷ به ۸ به امضای وزیر محترم کشور جناب آقای رحمانی فضلی رسید.

ارتقاء درجه شهرداری زمینه رشد و توسعه و ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان از جمله توسعه عمرانی و تخصیص مزایای استانی و کشوری را فراهم خواهد آورد.
در پی آن شهرداری میتواند نسبت به تاسیس شهرداری مصوب منطقه صنعتی و همچنین تاسیس ساز مانهای آتش نشانی و رفاهی تفریحی اقدام نماید.

ارتقاء درجه شهرداری به دنبال تصویب ادامه بلوار جانبازان دو امر بسیار مهمی بود که پس از گذشت سالیان طولانی در دوره پنجم شورای اسلامی شهر به سرانجام لازم رسید.
شورای اسلامی دوره پنجم به صورت کاملا کارشناسی به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه شهری است
لازم به ذکر است شهر دولت آباد در بسیاری از زیرساختها همچون:

طرح تفصیلی

ایجاد راهها و شریان های اصلی برای دسترسی های بیشتر

پساب برای نگهداری فضای سبز

و چندین مورد دیگر .....
دچار مشکلات اساسی است که تمام تلاش شورای دوره پنجم بر رفع این کمبود ها  تا حد امکان و رسیدن به توسعه پایدار به صورت  کاملا کارشناسانه می باشد که در بسیاری از این موارد تلاشهای بسیار فراوانی انجام و موفقیت های نسبی نیز حاصل شده که در آینده و با حمایت مردم عزیز از فرزندان خود شاهد دستیابی به این مهم خواهیم بود.

ناصر معینی
سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر دولت آباد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دولت آباد می باشد.

    V5.2.0.0